login

Szczecin

Warsztaty japońskiej kaligrafii w Szczecinie

Prostota i ekspresja japoñskiej kaligrafii, wydaje się, jakby dzieła emanowały kolorem, dźwiękiem, zapachem ... przenoszącym w świat znaku, w przestrzeń niewypowiedzianych emocji i uczuć, magii sztuki.
Sensei Maho Ikushima zgodziła się przyjąć zaproszenie i w cyklu co miesięcznych spotkañ w Galerii111 w Szczecinie pomóc zrozumieć i przybliżyć nam tę sztukę, do tego stopnia, by stała się ona dla nas narzędziem pogłębienia kreatywności , wewnętrznego spokoju, przyjemności obcowania ze sztuką.
Kaligrafia japońska nie jest tylko sztuką jako działaniem dającym efekt w postaci "dzieła", ale również sztuką koncentracji. Koncentracja prowadząca do rozszerzenia wewnętrznej przestrzeni spokoju, pozwala doskonalić swój charakter, z drugiej zaś strony, daje poczucie stabilności oraz świeże spojrzenie na codzienność.
Zajęcia Odbywają się w Galerii111 w Szczecinie raz w miesiącu, w grupie maksymalnie 12 osobowej, w której Sensei traktując każdego z uczniów indywidualnie, odkrywa tajniki stawiania każdej z linii tworzących znak, aż po napisanie pełnej kaligrafii kanji.
Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia - w przestrzeni galerii, w styczniowym słońcu wśród obrazów -12 osób pochłoniętych ćwiczeniem poziomych i pionowych linii.
Po parokrotnej próbie napisania znaku SHO -zn. prawidłowo/prawda , ze smutkiem okazało się że minęła ponad godzina zajęć i czas na herbatę :)

Paulina przygotowuje się do pierwszej kreski....


Dążenie do perfekcji...


Chwilka odpoczynku....


Mirek w akcji ;)


Dziękuję wszystkim obecnym! Seigen


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question