login

Szczecin

Słowa Roshjiego Corona 4

Moi Drodzy,

Aby być zdrowym, musimy prawidłowo wykorzystywać nasze ciało. To jest coś, o czym wszyscy wiedzą. To nasz umysł wykorzystuje to zdrowe ciało. Kiedy czujemy się niespokojni, stajemy się czerwoni na twarzy. Kiedy się boimy, nasza twarz staje się blada. Stan naszego umysłu ma ogromny wpływ na nasze ciało. Bardzo często wykorzystujemy naszą świadomość działając na zewnątrz, ale dla nas powinien być ważny każdy jest ten stan naszego umysłu. Jednak umysł nie ma formy i jego stan podlega dużemu wpływowi czynników zewnętrznych. Wszelkie zmiany  i nasz umysł mają na siebie wpływ. Zgodnie z reakcją możemy pozostać spokojni lub zdenerwować się.

Próba zharmonizowania tego umysłu bez formy nie jest łatwa. Kiedy nasze serce bije szybko, nie możemy go uspokoić siłą woli. Ale jest na to łatwy sposób - uspokajający oddech. Jednak musi to być prawidłowe oddychanie, które może dostarczyć wystarczającą ilość tlenu do wszystkich 6 bilionów komórek, które mamy w naszym ciele. Wydychaj długo i wdychaj naturalnie. W tym celu musimy wykorzystać naszych mięśni szkieletowych, który poruszają się zgodnie z rozkazami mózgu. Wtedy serce pompuje krew przez nasze ciało, które jest wzbogacane w tlen w płucach. Kiedy leżymy w łóżku, mięśnie szkieletowe są wykorzystywane o wiele rzadziej, to znaczy, że wtedy nie wykorzystujemy oddychania w najlepszy sposób. Dlatego dobrze jest poruszać ciałem, aby uzyskać silny przepływ krwi. Długi wydech ożywi również mięśnie szkieletowe i tym samym pobudzi naczynia włosowate.

Różne emocje i niepewność, a także mało ruchu fizycznego osłabiają przepływ krwi. Kiedy wydychamy długo, ponownie pobudzamy przepływ krwi. Płuca nie poruszają się same z siebie, lecz ruchem przepony. Nasze wdechy i wydechy przechodzą przez tę samą rurę oddechową. Jeśli nasz wydech nie jest wystarczająco głęboki, ciśnienie wewnętrzne w płucach nie spada i nie możemy pobrać wystarczającej ilości tlenu, mimo że nas otacza. To jest naszym problemem.

Jeśli jesteśmy w stanie wydychać długo, obniżamy ciśnienie w płucach i naturalnie płuca podczas rozszerzania będą chciały przyjmować tlen. Dlatego musimy wykorzystać naszą świadomość, aby ponownie wydłużyć oddech, który stał się płytki i krótki z powodu zewnętrznych napięć, które absorbujemy. To jest ważne oddychanie zazen. Jeśli przyjmiemy tego za tak ważne, chociaż byśmy chcieli, nie będziemy mogli powstrzymać naszych reakcji emocjonalnych i psychicznych. To punkt, w którym musimy dobrze wykorzystywać naszą świadomość. Zbyt duży hałas i słaba koncentracja powodują, że musimy podejmować wysiłki.

Proszę, nie przestawajcie tylko na czytaniu tego, ale faktycznie wprowadzajcie tę praktykę oddychania do swojego codziennego życia. Kontynuujcie aż zostaniecie mistrzem oddychania.


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question