login

Szczecin

Słowa Roshiego Corona 20

Drodzy,

Dzisiaj jest pierwszy dzień maja. Natura jest wypełniona jasnozielonymi liśćmi, jasne kolory przynoszą radość naszym oczom. Natura uczy nas o zmianie. Ten wirus pokazuje nam, jakie my, ludzie, stworzyliśmy zanieczyszczenia.

Kiedy widzimy liczbę zarażonych i tych, którzy zmarli, odczuwamy głęboki smutek, a nasze emocje gromadzą się w środku. Jednak kiedy patrzymy na jasne kolory wiosny, widzimy miejsce, w którym nie można ignorować błędów, które popełniają ludzie.

Eksperci twierdzą, że rozwiązanie tej sytuacji zajmie rok. Wiele krajów boryka się z ograniczeniami już dłużej niż miesiąc, wydłużając je na kolejny miesiąc, np. Japonia. I nawet to może się jeszcze wydłużyć. Eksperci twierdzą, że jeśli potraktujemy to teraz lekko, liczby mogą ponownie wzrosnąć. Jednak z tego powodu czujemy się ograniczeni i kontrolowani, co jest odczuwane jako duża presja.

2600 lat temu Budda powiedział:
„Jesteśmy tym, co myślimy, stając się tym, co myśleliśmy.
Podobnie jak koło podążające za wozem ciągnącym wół, smutek podąża za złymi myślami.
Jesteśmy tym, co myślimy, stając się tym, co myśleliśmy.
Podobnie jak cień, który nigdy nie opuszcza nas, szczęście podąża za czystą myślą. ”

Budda nie wypowiedział tych słów, wiedząc o naszej obecnej sytuacji, po prostu mówi z własnego doświadczenia umysłu. W naszym umyśle doświadczamy dekadenckiej chciwości i nadmiernych emocji, które musimy uspokoić i oczyścić. Jest to konieczne w ludzkim społeczeństwie.

Zawsze szukamy na zewnątrz czegoś więcej, nie zauważając tego co już mamy, a co może przynieść nam wielką radość i pomóc docenić to z wielką wdzięcznością. Tutaj, teraz musimy wzbudzić refleksję i zharmonizować. Jeśli to stracimy, utopimy się w myślach i emocjach, zakończymy w ślepej uliczce.

Kiedy jesteśmy ograniczani w naszych aktywnościach, odczuwamy presję, ale nie możemy w tym momencie zatrzymać naszych wysiłków w celu odnalezienia tego rozwiązania. Co to za rozwiązanie?

Musimy wiedzieć, że nie możemy przesadzać z niczym, ani z emocjami, ani z myślami. Odkryć co jest naszą prawdziwą podstawą umysłu?

Kiedy rodzi się dziecko, nie ma ono przywiązania ani chciwości. Po prostu otrzymuje to, co jest mu dane. To wszystko, co może zrobić. W ramach tego, zgodnie z karmicznym połączeniem z rodzicami, otrzymujemy wsparcie od społeczeństwa, dorastamy i jesteśmy chronieni.

Ale jeśli bierzemy wszytko za coś, co nam się należy, a nawet chcemy jeszcze więcej, wpadniemy w pewnego rodzaju kłopoty. Musimy ponownie nauczyć się wrócić do tego, czym zostaliśmy obdarzeni, błogosławieni i naprawdę być za to wdzięczni. Czuć tę radość - jest nasz prawdziwym ludzkim umysłem, taki jest jego stan gdy jest czysty i jasny.

Bycie przejrzystym i jasnym w umyśle powoduje, że każde spotkanie, niezależnie od tego, co zostało nam dane, jest przyjmowane z wdzięcznością serca. Taka jest prawda. Jeśli uważamy, że nie mamy dość, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, tylko jeszcze bardziej się mylimy.

Tak widzę sytuację - ludzie cierpią teraz, ponieważ prostota umysłu została utracona. To nie coś złego z zewnątrz, przynosi nam ten ból,  ale jest to nasze niezrozumienie życia i fakt, że pozwoliliśmy ogromnie rosnąć chciwości i nienawiści.

To tutaj, teraz możemy dostrzec jasne kolory natury, która nie zapomniała nam ich znowu pokazać. W naszej sytuacji, możemy oczyścić umysł z przyjmowania rzeczy za pewne. Wirus koronowy pokazuje nam, jak niezrównoważone stało się nasze życie. Jeśli chcemy po prostu kontynuować, tak jak poprzednio, będziemy tylko wywierać dodatkową presję na nasz umysł.

Każda osoba musi wyrównać oddech, każda osoba musi znaleźć to miejsce w prawdziwej wdzięczności, poczucie bycia błogosławionym. Z głęboką pokorą możemy być wdzięczni za nasze życie. W ten sposób powinniśmy się harmonizować i pogłębiać jeszcze bardziej. Nie polega to na trzymaniu idei jasności i spokoju, to nam nie pomoże.

To czas, w którym musimy zachować zdrowie w ciele i zachować równowagę w umyśle. Jak możemy się do niech dostać? Właśnie tacy jesteśmy u podstawy, tylko chciwość odciągnęła nas od centrum. Nasze pragnienia wzrosły i tym samym nasza esencja osłabła. To oczywiste. Proszę przyjrzyjcie się temu uważnie, z każdym oddechem, którym dajemy życie. Może nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani ... ale dzisiaj żyjemy. Ten fakt musimy zobaczyć, każda osoba może czynić refleksję dla siebie i jeszcze bardziej pogłębiać się w esencji, aby być zdrowym w ciele i umyśle.

W dawnych czasach pierwszy maja był dniem wdzięczności dla robotników. Obecnie duża część gospodarki nie może funkcjonować, wiele fabryk stoi w miejscu, gospodarka jest osłabiona. Jest to duża presja dla nas wszystkich.

Jeśli czujemy, energię życiową tej chwili, możemy robić małe działania dokładnie tam, gdzie jesteśmy, możemy stworzyć wokół siebie równowagę, możemy zatrzymać obce myśli i pogłębić się w sobie. To jest teraz najważniejsze.


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question