login

Szczecin

Słowa Roshiego CORONA 2

Moi Drodzy! Jak się macie?


Czy pracujecie nad pogłębieniem oddechu?

Dociera do nas tyle zmieniających się codziennie informacji. Oczywiście, nie możemy ich ignorować. Jednak nie ma wśród nich żadnych informacji na temat naszego oddychania, dlatego to do nas należy podjęcie wysiłku.

Jeżeli damy się „porywać” tym informacjom, jeśli nasz oddech stanie się płytki, przepływ krwi będzie zastały. Dlatego nie mamy ignorować informacji, które do nas docierają za pomocą oczu i uszu, lecz wydłużać nasz wydech. 5 sekund, 10 sekund, 15 sekund.... 20 sekund... Im bardziej wydłużamy wydech, tym bardziej można go wydłużyć...

Oddychanie nie dzieje się samo, to my je tworzymy.

Przyglądając się temu uważnie, zauważamy, w jaki sposób korzystamy ze świadomości względem spraw zewnętrznych. Kiedy świadomość, która wgląda do wnętrza, staje się słaba, nasza esencja staje się pusta i łatwo popada w pomieszanie.

Nasza świadomość staje się płytka i jesteśmy porywani przez zewnętrzne informacje. Z każdym oddechem wydychany w dół do podbrzusza, czując napięcie w brzuchu.

Dawniej mówiło się, że w naszym oddechu gromadzi się brud.

Być może zastanawiacie się, jak brud może gromadzić się w oddechu, którego nie widać?

Ten brud to chciwość, nienawiść i urojenia. Urojeniem jest ta ciemność umysłu, kiedy staje się on mały i nie ma w nim szerokości ani głębi. To się nazywa: brud oddechu.

Nasze oddychanie musi być szerokie i ekspansywne. Zwracamy uwagę na oddychanie i przestajemy szukać czegokolwiek na zewnątrz. Pozwalamy, aby nasz oddech stał się płynny i spokojny. Tym samym musi być ekspansywny, musi być majestatyczny, aby dotarł do końca wszechświata. Praktykuj, aby Twój oddech dotarł na drugą stronę świata.

Kiedy nasza świadomość zwraca się na zewnątrz, wtedy tracimy tę esencję oddechu. Jeśli tylko podążamy za informacjami zewnętrznymi i nie pogłębiamy oddychania, rujnujemy własną energię życiową. To głupie!

To, co podtrzymuje nasze życie to nie jest informacja, ale nasz własny oddech.

Potrzebujemy tego świeżego oddechu, który może dotrzeć do wszystkich komórek w naszym organizmie i je zregenerować. Tu nie ma wielkiej filozofii - po prostu zwróć się ku wnętrzu i sharmonizuj swoją istotę.

Proszę, nie porzucaj wysiłku, używaj oddechu, aby się ożywiać. Wtedy ze spokojnym umysłem możesz mierzyć się z informacjami z zewnątrz. Za to się modlę.


tłumaczenie: Słowa Roshiego Corona 2: Justyna Moćko korekta: Małgorzata Myoyu Sieradzka


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question