login

Szczecin

Seikyo Joanna Wilamowska

Joanna Seikyo Wilamowska, z domu Kowalewska ,
nasza ukochana przyjaciółka i członek sanghi OneDropZen odeszła w poniedziałek 23.07.2018. Miała 41 lat, jej dzień urodzin to 12.11.1977.

Chociaż ukończyła studia prawnicze, poświęciła swoje życie jodze i medycynie chińskiej, zostając nauczycielem w tradycji Iyengara. Przez kilka lat prowadziła zajęcia w Yogamudra Yoga Studio w Warszawie, ale ostatnie lata życia spędziła w Szczecinie. Lubiła z prowadzić zajęcia w małych grupach, co pozwalało jej na bezpośredni kontakt ze swoimi uczniami. Dało jej to również możliwość głębszego doświadczenia praktyki jogi. Cytując jej słowa: "Praca na macie z asanami, gdzie narzędziem jest ciało, jest dla mnie punktem wyjścia do poznawania siebie".

Rozpoczęła swoją praktykę zazen pod okiem Genyu i miała pierwszy sesshin z Roshi na Kosesshin w Szczecinie w 2006 roku, a następnie Gadom 2008 Osesshin i regularne następne sesshiny w Hokuozan Sogenji, otrzymała Jukai w czerwcu 2014 r. otrzymując imię "SeiKyo" co w znakach kanji znaczy Czysty Szacunek. Umiała przenieść swoją praktykę i głęboką mądrość Buddy do codziennego życia, była niezastąpionym członkiem polskiej sanghi.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 27.07.2018 w Szczecinie, Jej ciało zostanie poddane kremacji wraz rakusu. Zgodnie z poleceniem Roshiego Shodo Harady jej buddyjskie imię zostanie dodane do eko porannych recytacji i corocznej ceremonii upamiętniającej w klasztorze Hokuozan Sogenji.

Gassho
ONE DROP ZEN Polska


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question