login

Szczecin

Środa 24.09.2014 Ceremonia Aki Higan

W środę 24.09.2014 o godzinie 6.00-7.45 w One Drop Zendo w Szczecinie odbędzie się zazen wraz ze śpiewaniem sutr z okazji ceremonii Aki Higan.

Ceremonia ta odbywa się gdy dzień i noc równej długości. Tego dnia Słońce wschodzi dokładnie na Wschodzie i zachodzi dokładnie na Zachodzie. Podczas uroczystości tradycyjnie odprawiana jest ceremonia Bishamon wraz z czytaniem sutry dla Segaki - " Karmienie głodnych duchów" . Składa się z Sutry "Daisegaki: Jajinnyuryoshi" w towarzystwie cymbałów i bębnów. Nawołując do duchów zmarłych, aby powróciły po wsparcie i posiłek , zwłaszcza dla tych, które cierpią a ich przyszłość jest nadal niejasna. Jest to również szansa dla tych, którzy uczestniczą w ceremonii by przeciąć wszelkie ograniczające i trudne zobowiązania wobec przodków, by znów zrównoważyć ducha w świetle i jasności.
Budda nauczał, by w czasie dnia równonocy, przez tydzień (20.-26.9.) nie zabijać żadnych żywych istot, oraz używać energii do podtrzymywania i ochrony życia,  jednocześnie wyciszając umysł, byśmy mogli zbliżyć się do stanu umysłu Buddy. By ten świat stawał się miejscem pokoju, wszyscy razem pracujmy nad urzeczywistnieniem tej prawdy.

Zapraszamy.


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question