login

Szczecin

Pytania-odpowiedzi tłumaczenie
Pytanie:
Od kiedy Ciebie poznałem i doświadczyłem sesshin po raz pierwszy , nie jestem w stanie dostosować się do życia w społeczeństwie .
Wcześniej miałem wątpliwości , ale wiem, że jestem tutaj, żeby się przebudzić. Wiem, że jeśli oddam się dla bycia mnichem będzie to do końca mojego życia . Jak znaleźć siłę , by zostawić moją rodzinę na zawsze?

Roshi Shodo Harada:
Ludzie mają karmiczne uwarunkowania-szanse w życiu .
Te karmiczne warunki nie są czymś, co nas wiąże , ale też nie można ich ignorować . To spotkania międzyludzkie . Najważniejszym punktem na drodze Buddy jest nie ignorować rzeczywistości , co oznacza, że nie można zniszczyć karmicznych sposobności , które zostały nam dane . Ale należy  patrzeć , jak można wykorzystać te karmiczne sytuacje w możliwie najlepszy sposób dla przebudzenia , do tego trzeba dokładać starań . Nie odrzucać swojej rodziny, ale wspierać ją , jednocześnie budując swoją ścieżkę i pragnienie przebudzenia. Był świecki praktykujący - Hokoji , który przebudził się wraz z całą rodziną . Tak samo możemy starać się wspierać rodzinę na ich ścieżce do realizacji i pracować nad własną w tym samym czasie .


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question