login

Szczecin

Gdy kwiat zakwita, naturalnie przylatuje motyl


Gdy kwiat zakwita , naturalnie przylatuje motyl.

Każdego roku Roshi pisze kaligrafię, która potem wykorzystywana jest do stworzenia kalendarza na nadchodzący rok. Są one projektowane przez Myosho Daishi, a tłumaczenie tekstu znajdziecie poniżej.

Bez myśli, kwiat zaprasza motyla,
Bez myśli, motyl odwiedza kwiat,
Gdy kwiat zakwita, motyl przylatuje.
Gdy motyl przylatuje, kwiat rozkwita.
Nie znam innych, inni nie znają mnie.
Nie znając siebie, działamy w zgodzie
Z Boginią wiosny.
-Ryokan

Kwiat nie posiada intencji , by przywołać motyla, gdy zakwita, motyl przylatuje by pić jego nektar. W obecności motyla kwiat zakwita. Motyl leci z miejsca na miejsce, od kwiatu do kwiatu. Gdy kwiat rozkwita, motyl się pojawia; gdy motyl się pojawia, kwiat zakwita. Jest ktoś kogo nie znam, ktoś kto nie zna mnie. Dwóch nieznajomych, w jaki sposób spotykamy siebie?

Ryokan wspomina o Bogini Wiosny. Jest to jego odniesieniem do Wielkiego Prawa Związków Karmicznych nauczanych przez Buddę. Znanych również jako związków karmicznych "pustego-umysłu". Kwiat i motyl nie mają pojęcia o przywoływaniu siebie, ale w jakiś sposób się spotykają. Księżyc ma pusty-umysł, tak samo jak woda, w która go odbija. Woda posiada wrodzoną zdolność odbijania księżyca - bez planu i intencji. To pojawia się naturalnie podczas trafnego momentu ich spotkania, spotkania "pustego-umysłu".

W mieście , losowe spotkania ludzi są powszechne. Możemy widzieć tą samą osobę regularnie w naszej codziennej drodze z domu do pracy. Nie mamy planu spotykania tej osoby, która posiada swoje własne okoliczności. Możemy być zatrzymani na czerwonym świetle, zobaczyć osobę w innym samochodzie i ukłonić się pozdrawiając ją spontanicznie. Oboje możemy się pokłonić. Nie znamy się, ale w ten mistyczny sposób, twarzą w twarz, poznajemy się. Możemy już nigdy się nie zobaczyć; to powierzone jest niebiosom.

Budda nauczał praw karmicznych afiliacji : przyczynie z niezmierzonymi, niewidzialnymi czynnikami kształtującymi manifestację spotkania. W mistyce spotkania bardziej niż w "niewytłumaczalności", powinniśmy dawać owoc tym karmicznym związkom, kultywując tę mistykę w najlepszy możliwy sposób. W gotowości z tym nastawieniem, będziemy w stanie docenić każde ze spotkań, w szczególności gdy spotkamy wyjątkową osobę. Z bogatym w poglądy, szerokim, elastycznym i otwartym na potencjał każdej z sytuacji umysłem. Ważnym jest by nie zostać złapanym w w zawężone, tendencyjne, sztywne idee i spotkać umysł każdej z osób w modlitwie za jego szczęście i szczęście wszystkich na świecie.

Stare przysłowie mówi: "Ten który jest wezwany daje pokój i ciszę temu który wzywa, ofiarowując uśmiech podczas odejścia, życząc mu szczęścia."

-Roshi Shodo Harada :)


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question