login

Szczecin

Artykuł Jurka Jaguckiego w magazynie JOGA


Artykuł dotyczy praktyki Jogi, ale Genyu - Jurek Jagucki potrafił odnaleźć wspólny mianownik praktyki jogi z praktyką Zen. Odnalazł go we wspólnym celu obu praktyk. Kiedyś jeden z nauczycieli nazwał jego sposób nauczania terminem "YogaZen".

Fragmenty artykułu:
"W naukach zen usłyszymy, że każdy z nas ma fizyczne ciało, ale ważne jest, jak go używamy, (...) główną sprawą posiadania ciała jest obudzenie się (...)
My wszyscy mamy ego, nasze fizyczne ciało, wierzenia i jakąś pozycję w życiu. Jeśli nie przylepimy się do małego ja nazwanego ego, wtedy możemy zobaczyć, że wszytko to my- wszyscy ludzie, wszystkie minerały, wszystskie zwierzęta, wszytko! Dzięki praktyce mamy się obudzić i zrealizować,że wszytko, co istnieje-to my sami.Ale napełnieni iluzjami, nie możemy puścić idei małego ja. A przecież mamy tę możliwość, aby uwalniając się od iluzji, pomóc sobie i innym. To dzięki naszej praktyce mamy szansę zobaczyć to światło w nas i poznać tą wielką i wszystkoobejmującą mądrość, z której każde ciało jest ufundowane(...) Dzięki jodze asan , czy medytacji możemy odkryć, że istnieje przedmyślowa inteligencja ciała, która spontanicznie rozpoznaje aktualne warunki, zanim umysł zacznie je osadzać swą myślą..."

link do strony czasopisma : http://www.jogamagazyn.com/

Gassho

Seigen


Due to Roshi's busy schedule this year, we are currently not accepting any new questions at this time

Your question to Harada Roshi

Characters remaining 1000

Please check previous questions before submitting to avoid duplication

Submit question